-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / آموزش / SDS-PAGE Part 1/ کامل ترین فیلم آموزشی

SDS-PAGE Part 1/ کامل ترین فیلم آموزشی

SDS-PAGE Part 1/ کامل ترین فیلم آموزشی

electrophoresis ,SDS-PAGE ,الکتروفورز

تکنیک SDS-PAGE یک روش کم هزینه سریع و تکرار پذیر جهت مطالعه پروتئین ها می باشد. این روش به طور معمول برای بررسی ماحل خالص سازی، محاسبه مقدار نسبی و تعیین وزن مولکولی پروتئین ها بکار می رود. در تکنیک SDS-PAGE به دلیل استفاده از ماده سدیم دودسیل سولفات (SDS)و همچنین ویژگی های عالی ژل پلی اکریل آمید قدرت تفکیک پروتئین ها بسیار خوب می باشد.

SDS یک دترجنت آنیونی می باشد که با اتصال به نواحی هیدروفوب پروتئین ها آنها را دناتوره می کند. در واقع مولکول SDS با اتصال به پروتئین ها بار طبیعی آنها را می پوشاند و توزیع یکنواختی از بارهای منفی بر روی آن ایجاد می نماید. در نتیجه این اتفاق، جداسازی پروتئین ها تنها بر اساس وزن مولکولی­شان صورت می گیرد.

جهت خطی نمودن مولکول های پروتئینی، آنها را در مقدار کافی SDS ، و ماده احیا کننده مرکاپتو اتانول جهت از بین بردن باندهای دی سولفیدی و نیز دقایقی حرارت قرار می دهند. مقدار SDS لازم جهت اتصال به پروتئین ها، ۱٫۴ گرم SDS به ازای هر گرم پروتئین می باشد.

حالا در هنگام ران نمودن الکتروفورز جداسازی پروتئین ها تنها بر اساس وزن مولکولی ­شان خواهد بود. بدین معنا که هرچه اندازه مولکول بزرگتر باشد، حرکت آن به دلیل اصطکاک با محیط اطراف کمتر خواهد بود.

مراحل انجام الکتروفورز

In this video we discuss the method and use of sodium Dodecyl sulphate polyacrylamide gel electrophoresis.

SDS-PAGE Part2/ کامل ترین فیلم آموزشی

با ارسال نظرات خود ما را یاری بفرمایین

______________

درصورتی که تمایل دارید مطالب بعدی مرتبط با این موضوع و دیگر مطالب مفید و مورد نیاز محققین و پژوهشگران را دریافت کنید، در خبرنامه سایت که در حاشیه همین صفحه است و یا در این لینک ثبت نام کنید

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

مقاله ISI / ساده ترین راه برای تشخیص ISI بودن مجله

ساده ترین راه برای تشخیص ISI بودن مجله همانگونه که در تاریخچه موسسه تامسون رویترز …

2 دیدگاه

  1. باسلام و عرض ادب عاجزانه از شما درخواست میکنم ک درمانی برای بیماران تالاسمی هم مینور و هم ماژور پیدا کنید باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.