-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / پژوهش / کاشت اعضای انسان در بدن خوک

کاشت اعضای انسان در بدن خوک

پرورش اندام های انسانی در بدن خوک+ تصاویر
دانشمندان برای اولین بار به فن‌آوری کاشت اعضای انسان در بدن خوک دست یافتند.
به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محققان دانشگاه کالیفرنیا با ترکیب سلول‌های بنیادی انسان با DNA خوک توانستند جنین‌هایی را در بدن خوک‌های ماده تولید کنند.

جنین‌های انسانی به مدت ۲۸ روز در بدن خوک‌ها رشد یافتند تا این‌که بر اساس قوانین حاکم اقدامات نابودسازی آن‌ها انجام شد. این تکنیک در حال حاضر از سوی دانشمندان آمریکایی با هدف بررسی ژن‌های تولیدکننده پانکراس در مراحل آزمایشی به سر می‌برد.

null

این اقدام با واکنش‌های تندی از سوی منتقدان همراه بوده است. آن‌ها می‌گویند: «کاشت اندام‌های ترکیبی انسان-خوک توهینی است به شان و منزلت انسان!»

از طرفی، طرفداران کاشت اعضای ترکیبی می‌گویند هر سال حدود هزار نفر در انگلیس به علت کمبود اعضای اهدایی جان خود را از دست می‌دهند.

گفته می‌شود هدف از تولید جنین‌های ترکیبی (هایبرید) مقابله با کمبود اعضای پیوندی بوده است.

مزیت این روش مهندسی ژنتیک در آن است که منجر به تولید رویان هایی می شود که سلول های انسان را در خود دارند. بنابراین می‌توان از اندام‌های آن‌ها که تقریباً هم‌اندازه اندام‌های انسان هستند، به منظور رفع نیاز بیماران استفاده کرد.

null

در حال حاضر متخصصان به دو گروه تقسیم شده‌اند؛ عده‌ای از آنان بر روی ملاحظات اخلاقی و عده دیگر بر فرصت‌ها و مرزهای تحقیقات ژنتیک تاکید دارند.

از زمانی که نظریه تولید اندام انسان در بدن خوک برای اولین بار مطرح شد، مدت زیادی می‌گذرد.

منبع: دیلی میل

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

شماتیک کروماتوگراف مایع با کارائی بالا یا HPLC

آموزش کار با دستگاه اچ پی ال سی (HPLC)/ فیلم

  HPLC یا کروماتوگرافی مایع که نشان اختصاری High-Performance Liquid Chromatography می باشد و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.