-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / ژل حاوی نانوذرات پلیمری برای ممانعت از گسترش ویروس HIV

ژل حاوی نانوذرات پلیمری برای ممانعت از گسترش ویروس HIV

محققان با استفاده از نانوذرات پلیمری موفق به ساخت ژلی شدند که می‌تواند مانع از گسترش ویروس ایدز شود. این گروه در حال حاضر به دنبال افزایش زمان ماندگاری این دارو هستند.

null
محققان دانشگاه کریگتون سامانه جدیدی برای رهاسازی دارو به منظور غلبه بر گسترش ویروس ایدز ارائه کردند. نتایج این پروژه به زودی منتشر می‌شود.
کریس دستاچ از محققان این پروژه سال گذشته موفق به دریافت حمایت مالی ویژه‌ای از سوی موسسه ملی سلامت شد تا روی ساخت نانوذرات دارویی برای مقابله با ویروس ایدز کار کند. برای این کار محققان از یک پلیمر زیست‌سازگار مورد تایید اف دی ای استفاده کردند. آنها در این پروژه نشان دادند که چگونه می‌توان از این نانوذرات برای ممانعت از گسترش ایدز استفاده کرد.
این گروه تحقیقاتی موفق به ساخت ژلی شدند که در آن از نانوذرات پلیمری استفاده شده بود. این ژل به صورت استعمال خارجی در بخش تناسلی بوده که موجب ممانعت از گسترش ویروس ایدز می‌شود. یک مرتبه استفاده از این ژل موجب محافظت دو تا سه روزه در فرد می‌شود.
این گروه یافته‌های خود را در قالب مقاله‌ای آماده کرده‌اند که به زودی در نشریه منتشر می شود

Antimicrobial Agents and Chemotherapy
دستاچ درباره این نانودارو می‌گوید: «در بسیاری از بخش‌های مختلف جهان، مردم در برابر گسترش بیماری ایدز آماده نبوده و هیچ راهکاری را برای این منظور اتخاذ نمی‌کنند. من امیدوارم که این ژل حاوی نانوذرات بتواند برای یک دوره زمانی مشخص از افراد محافظت کند.»
گام بعدی در این پروژه آن است که زمان ماندگاری وتاثیرگذاری دارو را افزایش داد که برای این منظور این گروه حمایت مالی جدیدی دریافت کرده‌اند. در صورت بهبود عملکرد این دارو، می‌توان اثربخشی آن را در ممانعت از گسترش ایدز افزایش داد.
ژل حاوی نانوذرات پلیمری برای ممانعت از گسترش ویروس HIV

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

پرزی

دانلود نرم افزار Prezi Pro v6.12.1.0- ساخت ارائه‌ های جالب و تحسین‌برانگیز

دانلود نرم افزار Prezi Pro v6.12.1.0- ساخت ارائه‌ های جالب و تحسین‌برانگیز امروزه بسیاری از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.