-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / research world / پیش‌بینی موفقیت تحصیلی افراد با بررسی DNA

پیش‌بینی موفقیت تحصیلی افراد با بررسی DNA

پیش‌بینی موفقیت تحصیلی افراد با بررسی DNA

تحقیق جدید کالج کینگز لندن نشان می‌دهد که با بررسی ساختار DNA افراد می‌توان وضعیت آنها را در موفقیت‌های تحصیلی پیش‌بینی کرد.

به نقل از یو.هرالد، محققان کاج کینگز با استفاده از یک روش نمره‌دهی ژنتیکی موفق شدند روشی برای پیش‌بینی روند تحصیلی افراد ارائه کنند.

براساس نتایج این تحقیق که در ژورنال “روانپزشکی مولکولی” به چاپ رسیده است، مطالعه ۲۰ هزار DNA می‌تواند بسیار دقیق‌تر از خصوصیات جنسی و شخصیتی، توانایی‌های تحصیلی افراد را مشخص کند.

این تحقیق می‌تواند برای افرادی که در زمان یادگیری دچار مشکل می‌شوند، مفید باشد.

محققان در این تحقیق از روش جدیدی به نام نمره‌دهی پلی‌ژنیک استفاده کردند که ارتباطات بین ژن‌های مختلف را بررسی می‌کند. آنها به این نتیجه رسیدند که افراد موفق در تحصیلی ساختار ژنتیکی متقاوتی نسبت به دیگران دارند.

دکتر ساسکیل سلزمن مسئول این تحقیق گفت: نمره‌دهی پلی‌ژنیک روشی است که می‌تواند برای شناسایی افراد مستعد و افرادی که در یادگیری دچار اختلال هستند بسیار مفید باشد.

وی افزود: این تحقیق نشان می‌دهد که چرا هر فرد تا حد مشخصی می‌تواند به موفقیت‌های تحصیلی دست پیدا کند و به کمک این روش می‌توان استعداد افراد را به خوبی شناسایی کرد و از وی در حد توانش انتظار داشت.

انتهای پیام

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

پیاز ها بدون اشک می شوند!

پیاز ها بدون اشک می شوند! شرکتی در آمریکا پس از ۳۰ سال تحقیق پیازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.