page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / پژوهش / نخستین گام های فناوری جهت احیاء و زنده کردن مرده ها!

نخستین گام های فناوری جهت احیاء و زنده کردن مرده ها!

نخستین گام های فناوری جهت احیاء و زنده کردن مرده ها!

به گزارش بیوکمپ کارگاه آموزشی ژنتیک در ایران؛ در سال های اخیر رشته نوپای علم احیاء روش هایی متفاوت در علم پزشکی پیش گرفته است. این نظریه در یک آزمون جدید پزشکی تست می شود و در آن مغز افراد مرده بازسازی خواهد شد.

به گزارش بیوکمپ، این آزمایش قدمی مهم به سوی پیشرفت برای محققان به حساب می آید. شرکت زیست فناوری بیوکارک آمریکا اجازه کار روی ۲۰ بیمار که از لحاظ بالینی بر اثر آسیب تروماتیک مغز مرده بودند را دریافت کرد.

در این آزمایش از مراحل و درمان های چندگانه با هدف تلاش برای زنده کردن مغز افرادی که به کمک سیستم پشتیبانی زنده نگه داشته شده اند استفاده خواهد شد. محققان در این آزمایش سلول های بنیادی را همراه با ترکیبی از پپتیدها مستقیما به مغز تزریق می کنند. به علاوه، لیزر و دیگر تکنیک های تحریک سلول های بنیادی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تیم تحقیق امیدوار هستند کاری شبیه به فرآیند “ریبوت” انجام گیرد و به این صورت سلول های مغزی به خودی خود دوباره احیاء شوند. این فرآیند شبیه به کاری است که خزندگان و ارگانیسم های دریایی در صورت از دست دادن اندام های خود انجام می دهند.

این پروژه تاییدیه موسسه بین المللی سلامت آمریکا و هند را دریافت کرده است. این گروه تحقیقاتی قصد دارند کار خود را هر چه سریع تر روی بیماران هندی آغاز کنند.

مدیر عامل بیوکارک گفت امیدوار است بتوانند در دو تا سه ماه نخست، نتایج به دست آمده را اعلام کنند.
این نخستین آزمایش در نوع خود و اولین قدم به سوی احیاء مردگان است.

منبع: News.discovery

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

دانشجویان از چه نرم افزارهایی برای پایان نامه نویسی استفاده می‌کنند

دانشجویان از چه نرم افزارهایی برای پایان نامه نویسی استفاده می‌کنند هیچ کس نمی‌تواند در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.