-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / research world / نانوذرات برای پرشکی: روش غربالگری انتخابی آسان و مناسب

نانوذرات برای پرشکی: روش غربالگری انتخابی آسان و مناسب

نانوذرات برای پرشکی: روش غربالگری انتخابی آسان و مناسب

مانع بزرگ در کاربردهای ذرات نانو در پزشکی حذف شده است . در این صفحه توسعه ی تکنیک جدید غربالگری بمنظور انتخاب بهتر نانوذرات زیست تخریب پذیر برای کاربرد در امورتشخیصی و درمانی را دنبال کنید .
تا کنون استفاده از روش غربالگری دشوار و زمانبر همراه با ریسک بالا برای عدم تشخیص واکنش سیستم ایمنی به مولکولهای بیگانه بوده و مانعی برای کاربردهای شرح داده شده در بخشهای مختلف پزشکی محسوب میشد . اکنون توسعه ی روش غربالگری ذرات نانو ، مدعی پیشرفت در موارد سرعت ، ایمنی و قیمت مناسب می باشد .

فناوری نوین غربالگری توسط محققین در دانشگاه ژنوا ( UNIGE ) و فریبرگ (UNIFR ) توسعه یافته است . نانوذراتی به اندازه ی ویروسها با کاربرد مفید در زیست پزشکی یافت شده بودند . در زمینه ی تومورشناسی ، ذرات نانو را میتوان برای درمان بیماران با روشی کم درد بکاربرد .

جزییات این تحقیق در مجله ی Nanoscale گزارش شده است .

چرا غربالگری مهم است ؟
محققان توانستند سالها به توسعه ی ذرات نانو بدون شناخت اثر آنها برروی ارگانیسمهای زنده بپردازند” توسط Carole Bourquin , استاد دانشگاه علوم UNIGE و مدیر پروژه شرح داده شده است .
او طرح جدیدی برای تاثیر روش غربالگری و قابلیت پیگری در بسیاری از پروسه های توسعه بخشی پیشنهاد کرد . فرایند آزمایش زیست تخریب پذیری نانوذرات ماهها بطول انجامید . روش نوین غربالگری در زمانی کمتر از چند هفته به اتمام رسید . نانوذراتی با اندازه های ۱ تا ۱۰۰ نانومتر در پزشکی به عنوان نشانگر ( مارکرهای) تشخیص گاربردهای بسیاری دارند . دیگر حوزه های کاربرد این روش استفاده های درمانی مولکولی به منظور تعیین نقطه درست در بدن در جایی که داروباید عمل کند می باشد .با این حال ، کاربردهای گسترده در پزشکی ، به دلیل نیاز به تایید ایمنی این کاربردها برای بدن و قدرت سیستم ایمنی در تاثیر گذاری با موانع جدی روبروست .

سه پارامتر حیاتی
دربدن انسان ، هنگام ورود عوامل بیگانه ، سیستم ایمنی ، با سلولهایی که ماکروفاژهای بیگانه خوار نامیده میشوند و اغاز پاسخهای ایمنی فعال میشود . در روش نوین غربالگری ، سه پارامتر شرکت دارند که موجب اختلال زیست تخریب پذیری ذرات نانو می شوند . سمیت ، پتانسیل فعال کنندگی سیستم ایمنی ، و هضم توسط ماکروفاژها . بطور ایده آل ، نانوذرات پزشکی به سلولها صدمه نزده و بطور کامل توسط ماکروفاژها هضم می شوند . برای دستیابی به موفقیت محققان از روش فلوسایتومتری برای ایجاد تعادل بین این سه پارامتر و کاهش در زمان استفاده کردند .

کاربرد نانو در سرطان
درضمن ، یک تحقیق برروی تولید و ارزیابی تاثیرات سیستمهای عرضه کننده ی داروی نانوساختارهای هدف برروی سلولهای سرطانی به وسیله ی دانشمندان ویتنامی Ha Phuong Thu درمورد تاثیر سیستمهای عرضه کننده ی نانوذرات دارویی در پزشکی برروی سلولهای سرطانی انجام گرفت . مزایای این روش شامل کاهش در حجم داروی مورد استفاده و تمرکز بهتر برروی تومورها بدون آسیب به سلولهای سالم می باشد .

مترجم : عاطفه ترابیان

منبع

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

پیاز ها بدون اشک می شوند!

پیاز ها بدون اشک می شوند! شرکتی در آمریکا پس از ۳۰ سال تحقیق پیازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.