-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / research world / نانوذرات برای پرشکی: روش غربالگری انتخابی آسان و مناسب

نانوذرات برای پرشکی: روش غربالگری انتخابی آسان و مناسب

نانوذرات برای پرشکی: روش غربالگری انتخابی آسان و مناسب

مانع بزرگ در کاربردهای ذرات نانو در پزشکی حذف شده است . در این صفحه توسعه ی تکنیک جدید غربالگری بمنظور انتخاب بهتر نانوذرات زیست تخریب پذیر برای کاربرد در امورتشخیصی و درمانی را دنبال کنید .
تا کنون استفاده از روش غربالگری دشوار و زمانبر همراه با ریسک بالا برای عدم تشخیص واکنش سیستم ایمنی به مولکولهای بیگانه بوده و مانعی برای کاربردهای شرح داده شده در بخشهای مختلف پزشکی محسوب میشد . اکنون توسعه ی روش غربالگری ذرات نانو ، مدعی پیشرفت در موارد سرعت ، ایمنی و قیمت مناسب می باشد .

فناوری نوین غربالگری توسط محققین در دانشگاه ژنوا ( UNIGE ) و فریبرگ (UNIFR ) توسعه یافته است . نانوذراتی به اندازه ی ویروسها با کاربرد مفید در زیست پزشکی یافت شده بودند . در زمینه ی تومورشناسی ، ذرات نانو را میتوان برای درمان بیماران با روشی کم درد بکاربرد .

جزییات این تحقیق در مجله ی Nanoscale گزارش شده است .

چرا غربالگری مهم است ؟
محققان توانستند سالها به توسعه ی ذرات نانو بدون شناخت اثر آنها برروی ارگانیسمهای زنده بپردازند” توسط Carole Bourquin , استاد دانشگاه علوم UNIGE و مدیر پروژه شرح داده شده است .
او طرح جدیدی برای تاثیر روش غربالگری و قابلیت پیگری در بسیاری از پروسه های توسعه بخشی پیشنهاد کرد . فرایند آزمایش زیست تخریب پذیری نانوذرات ماهها بطول انجامید . روش نوین غربالگری در زمانی کمتر از چند هفته به اتمام رسید . نانوذراتی با اندازه های ۱ تا ۱۰۰ نانومتر در پزشکی به عنوان نشانگر ( مارکرهای) تشخیص گاربردهای بسیاری دارند . دیگر حوزه های کاربرد این روش استفاده های درمانی مولکولی به منظور تعیین نقطه درست در بدن در جایی که داروباید عمل کند می باشد .با این حال ، کاربردهای گسترده در پزشکی ، به دلیل نیاز به تایید ایمنی این کاربردها برای بدن و قدرت سیستم ایمنی در تاثیر گذاری با موانع جدی روبروست .

سه پارامتر حیاتی
دربدن انسان ، هنگام ورود عوامل بیگانه ، سیستم ایمنی ، با سلولهایی که ماکروفاژهای بیگانه خوار نامیده میشوند و اغاز پاسخهای ایمنی فعال میشود . در روش نوین غربالگری ، سه پارامتر شرکت دارند که موجب اختلال زیست تخریب پذیری ذرات نانو می شوند . سمیت ، پتانسیل فعال کنندگی سیستم ایمنی ، و هضم توسط ماکروفاژها . بطور ایده آل ، نانوذرات پزشکی به سلولها صدمه نزده و بطور کامل توسط ماکروفاژها هضم می شوند . برای دستیابی به موفقیت محققان از روش فلوسایتومتری برای ایجاد تعادل بین این سه پارامتر و کاهش در زمان استفاده کردند .

کاربرد نانو در سرطان
درضمن ، یک تحقیق برروی تولید و ارزیابی تاثیرات سیستمهای عرضه کننده ی داروی نانوساختارهای هدف برروی سلولهای سرطانی به وسیله ی دانشمندان ویتنامی Ha Phuong Thu درمورد تاثیر سیستمهای عرضه کننده ی نانوذرات دارویی در پزشکی برروی سلولهای سرطانی انجام گرفت . مزایای این روش شامل کاهش در حجم داروی مورد استفاده و تمرکز بهتر برروی تومورها بدون آسیب به سلولهای سالم می باشد .

مترجم : عاطفه ترابیان

منبع

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

الهام گرفتن محققان از تار عنکبوت برای پیوند سلول های پانکراسی جهت مقابله با دیابت نوع یک

الهام گرفتن محققان از تار عنکبوت برای پیوند سلول های پانکراسی جهت مقابله با دیابت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.