-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / پژوهش / شناسایی نژاد و جنسیت با مو در ۸۵ ثانیه

شناسایی نژاد و جنسیت با مو در ۸۵ ثانیه

ابداع روشی جدید در پزشکی قانونی شناسایی نژاد و جنسیت با مو در ۸۵ ثانیه


محققان کانادایی روش جدیدی در پزشکی قانونی برای شناسایی نژاد و جنسیت افراد با استفاده از تار مو ابداع کرده‌اند که بسیار سریع‌تر از آزمایش دی‌ان‌ای بوده و از دقت صد در صدی برخوردار است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تعیین نژاد و جنسیت یک فرد از طریق آنالیز دی‌ان‌ای بدست می‌آید، اما محققان دانشگاه کوئین روش بسیار دقیق‌تری برای انجام این کار ابداع کرده‌اند.

متخصصان پزشکی قانونی این اطلاعات را از طریق بررسی نمونه خون به جای مانده در صحنه جرم بدست می‌آورند؛ خون بسرعت خراب یا آلوده می‌شود، اما دوام مو بسیار بیشتر از خون است.

روش جدید شامل شست‌وشو و خشک کردن نمونه مو، ساییدن با یک پودر، حرارت دادن پودر و سپس استفاده از طیف‌سنجی انتشار نوری برای آنالیز بخار است.

از این طریق امکان شناسایی عناصر ترشح شده در عرق فراهم می‌شود که نژاد، محیط زندگی، شرایط کار و حتی رژیم غذایی فرد را مشخص می‌کند؛ تمامی این فرآیند در مدت ۸۵ ثانیه انجام می‌شود که بسیار کوتاه‌تر از آنالیز دی‌ان‌ای است.

در آزمایش صورت گرفته با این روش، محققان موفق به شناسایی نژاد ۱۳ نفر از ساکنان شرق آسیا، جنوب آسیا و قفقاز شدند؛ در ادامه محققان قصد دارند امکان تعیین طیف وسیعی از قومیت‌ها در کنار سن فرد را فراهم کنند.

نتایج این دستاورد در مجله Chemistry World منتشر شده است.

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

پرزی

دانلود نرم افزار Prezi Pro v6.12.1.0- ساخت ارائه‌ های جالب و تحسین‌برانگیز

دانلود نرم افزار Prezi Pro v6.12.1.0- ساخت ارائه‌ های جالب و تحسین‌برانگیز امروزه بسیاری از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.