-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / research world / درمان سرطان با پرتودرمانی جدید

درمان سرطان با پرتودرمانی جدید

پرتو درمانی
دانشمندان تقویت‌کننده لیزری قدرتمندی برای درمان سرطان ساختند. این کشف موجب ارتقا علوم و فناوری در فیزیک شده و روش پرتو درمانی جدید در درمان سرطان محسوب می‌شود.

به گزارش ساینس، محققان دانشگاه استراتکلاید از پلاسما برای تقویت‌کننده پالس‌های لیزری کوتاه از میزان انرژی پیکوژول تا ۱۰۰میلی‌ژول استفاده کردند.

این گروه با همکاری CLF و با استفاده از سازگاری لیزر ولکان دو نوع لیزر رنگی مختلف با تغییر در انرژی پلاسما ایجاد کردند که ضریب بدست آمده cm-1 180 و بیش از ۱۰۰ برابر بزرگتر از سیستم‌های تقویت‌کننده قدرت لیزر کنونی در پوشش حالت جامد است.

Dino Jaroszynski استاد بخش فیزیک استراتکلاید و سرپرست این تحقیق اظهار کرد: نتایج این تحقیق نقش بسزایی در اثبات انعطاف‌پذیری محیط پلاسما به عنوان تقویت‌کننده با عملکرد بالا دارد.

پیش از این دانشمندان تقویت‌کننده‌ای با ۱۰ درصد کارایی بیشتر ارائه کردند، اما این نوع جدید عملکرد بیشتری دارد و از طرفی کنترل و عملکرد آن تک مرحله‌ای است.

یکی از محققان CLF اظهار کرد: محیط پلاسما بسیار کششی بوده و برای تقویت کم پالس‌های لیزری نیازی به منبسط کردن و یا فشره‌سازی دوباره نیست.

نتایج این تحقیق در نشریه Scientific Reports منتشر شده است.

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

الهام گرفتن محققان از تار عنکبوت برای پیوند سلول های پانکراسی جهت مقابله با دیابت نوع یک

الهام گرفتن محققان از تار عنکبوت برای پیوند سلول های پانکراسی جهت مقابله با دیابت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.