-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / پژوهش / دانشجویان از چه نرم افزارهایی برای پایان نامه نویسی استفاده می‌کنند

دانشجویان از چه نرم افزارهایی برای پایان نامه نویسی استفاده می‌کنند

دانشجویان از چه نرم افزارهایی برای پایان نامه نویسی استفاده می‌کنند

هیچ کس نمی‌تواند در دنیای امروز نقش نرم‌افزارها در پیشبرد امور و اجرای سریع‌تر و بهتر آنها را نادیده بگیرد.
اگر کاری را دیروز با سختی و صرف وقت و انرژی زیاد انجام می‌دادید، شاید همین لحظه‌ای که در حال خواندن این مطلب هستید، نرم‌افزاری وجود داشته باشد که خیلی ساده و راحت بتواند در انجام آن کار به شما کمک کند.
یکی از دغدغه‌های دانشجویان در دوران تحصیل نوشتن پایان نامه است. بسیاری از دانشجویان هنگامی که در مقاطع مختلف تحصیلی به ویژه تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند، می‌دانند که باید کار با نرم‌افزارهای مختلفی را بیاموزند تا بتوانند بهتر و سریع‌تر کارهای خود را انجام دهند.
بخشی از این نرم‌افزارها شامل برنامه‌های عمومی مانند بسته‌ی مایکروسافت آفیس شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و اکسس یا فتوشاپ می‌شود که باید دانشجویان بتوانند کارهای خود را به کمک آنها پیش ببرند.
اما بخش دیگر این نرم‌افزارها شامل برنامه‌های تخصصی هر رشته‌ی تحصیلی است. البته ممکن است برخی برنامه‌ها به دلیل ماهیت مشابه به صورت مشترک بین رشته‌های مختلف استفاده شوند، اما در نهایت نرم‌افزارهای تخصصی هر رشته از دیگران جدا است.
اما وقتی به موضوعی مانند پایان نامه نویسی می‌رسیم، شاید خیلی از دانشجویان ندانند که نرم‌افزارهایی برای استفاده در پایان نامه نویسی وجود دارد. این نرم‌افزارهای در بخش‌های مختلف نوشتن پایان نامه عصای دست دانشجویان خواهد بود و به آنها کمک می‌کند.
برای پایان نامه نویسی باید بخش‌های مختلفی چون انتخاب موضوع، یادداشت‌برداری، ارجاع و رفرنس دادن، اطلاعات تحیلی و آماری، نتیجه‌گیری و ارائه‌ی راهکار، روش تحقیق، حروف‌چینی و ویراستاری در نظر گرفته شود.
بدین منظور نرم‌افزارهای خوب و رایگانی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند از این نرم‌افزار برای پایان نامه نویسی استفاده کنند. بی‌شک هر نرم‌افزاری برای هدف مشخصی طراحی شده است، اما برخی از آنها عملکردی فراتر از پایان نامه نویسی نیز دارند.

Mendeley یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین نرم‌افزارهای مورد استفاده در پایان نامه نویسی است که برای کنترل، دسته‌بندی، مدیریت اطلاعات و مقالات و رفرنس‌ نویسی استفاده می‌شود. Endonte نیز نام نرم‌افزار دیگری است که برای نوشتن منابع و مراجع پایانی مقاله که مشکل دانشجویان است، بسیار مفید خواهد بود.

حتما نام نرم‌افزار Evernote و Dropbox را شنیده‌اید. شما به ترتیب می‌توانید برای یادداشت برداری و ایجاد پایگاه اطلاعاتی هنگام پایان نامه نویسی و ذخیره‌ی فایل‌ها و انتقال آنها می‌توانید از این دو نرم‌افزار استفاده کنید.
البته نرم‌افزارهای مفید دیگری چون Latex برای طراحی صفحات و درج اشکال و نمودارها یا Wunderlist نیز وجود دارد که می‌توان اطلاعات لازم را حین نوشتن پایان نامه ثبت کرد.

نکته

شاید دانشجویان از نرم‌افزارهای دیگری برای نوشتن پایان نامه استفاده کنند، به هر حال فرقی نمی‌کند مهم این است که به کمک نرم‌افزارهای مورد استفاده در پایان نامه نویسی بتوانید ارائه‌ی خوبی داشته باشید.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی زیست شناسی

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

پایگاه زیستی

چگونه یک رزومه حرفه‌ای بنویسیم؟

اگر به دنبال شغل هستید و می‌خواهید در شرکتی معتبر استخدام شوید، اولین اقدامی که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.