-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / research world / سیستم دارو رسانی مغناطیسی نویدبخش درمان سرطان

سیستم دارو رسانی مغناطیسی نویدبخش درمان سرطان

سیستم دارو رسانی مغناطیسی نویدبخش درمان سرطان

Cal Powell

به گزارش کمیته آموزش حرکت ملی زیست شناسان و به نقل از مجله نیچر گروهی از محققان دانشگاه گرجستان، یک روش غیر تهاجمی برای دارو رسانی به بافت سرطانی به طور غیرمستقیم و با استفاده از نیروهای مغناطیسی را کشف کردند، که این نوع درمان می تواند عوارض جانبی شیمی درمانی را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

آندری زاخارچنکو، فارغ التحصیل رشته آزمایشگاه مواد نانوساختار از دانشگاه یو.جی.ای و سرگروه این تحقیق میگوید: “ما نشان دادیم که می توانیم داروهای ضد سرطان را دقیقا در منطقه ای که به آن ها نیاز است بفرستیم و آنها می توانند سلول های سرطانی را ازبین ببرند.”
محققان دانشگاه یو.جی.ای و دانشگاه کلارکسون نیویورک، ابتدا نانو ذرات بسیار ریزی ایجاد کردند که به عنوان حامل دارو عمل می کردند. یکی برپایه سوبستراهایی بود که دارو را حمل می کردند و دیگری با آنزیم ها پر میشد.(آنزیم به آن متصل میشد).
پس از اعمال یک میدان مغناطیسی نسبتا ضعیف، دو نانوذره با هم ادغام می شوند و باعث واکنش هایی می شوند که داروها را در یک مکان مشخص آزاد می کنند.
با کنترل زمان این واکنش ها، محققان می توانند دارورسانی را به محل مشخصی انجام دهند، بنابراین از عوارض جانبی شیمی درمانی مانند ریزش مو یا مشکلات قلبی جلوگیری می شود.
محققان برای اثبات این موضوع، به طورآزمایشی از داروهای شیمی درمانی برروی سلول های سرطانی استفاده کردند. زهارچنکو گفت: “قدم بعدی این است که این آزمایشات را برروی نمونه های حیوانی انجام دهیم.”
استادبرق فیبر و پلیمردانشگاه گرجستتان ازکالج فرانکلین میگوید: Sergiy Minko
استفاده از یک میدان مغناطیسی پایا برای ایجاد این واکنش مهم است; زیرا به بدن آسیب نمی رساند.
در مطالعات قبلی، میدان مغناطیسی تکانه ای برای دارورسانی استفاده شده است، اما حرارت ناشی از آن می تواند سلول های سالم بیماران را از بین ببرد.


مترجم: بهاره بصیرپور

منبع

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

الهام گرفتن محققان از تار عنکبوت برای پیوند سلول های پانکراسی جهت مقابله با دیابت نوع یک

الهام گرفتن محققان از تار عنکبوت برای پیوند سلول های پانکراسی جهت مقابله با دیابت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.