-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / خبری عجیب و تلخ/عدم اختصاص شماره نظام پزشکی به دانش آموختگان در مقطع PhD بالینی

خبری عجیب و تلخ/عدم اختصاص شماره نظام پزشکی به دانش آموختگان در مقطع PhD بالینی

وت پارس – سازمان نظام پزشکی با ارسال اطلاعیه ای از عدم تخصیص شماره نظام پزشکی به دانش آموختگان رشته های با بیس علوم پایه که اجازه تحصیل در مقطع PhD بالینی را دارند خبر داد.

به گزارش وت پارس ، در اطلاعیه سازمان نظام پزشکی آمده است : به دانش آموختگان رشته هایی هم چون دامپزشکی ، زیست شناسی ، فن آوری پزشکی ، مهندسی کشاورزی ، علوم دامی و دامپروری که اجازه تحصیل در مقطع PhD بالینی رشته هایی همچون زنتیک پزشکی ، ایمنی شناسی پزشکی ، بیوشیمی ، پزشکی مولکولی و … را دارند ، با توجه به ضوابط و مقررات آن سازمان پس از فراغت از تحصیل شماره نظام پزشکی واگذار نمی شود.

بر همین اساس و با توجه به این خبر تعدادی از دانشجویان در نامه نگاری با دکتر علی لاریجانی خواستار رسیدگی به این مشکل شدند.در این بیانیه آمده است :

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و احترام
این نامه به نمایندگی از جمعی از دانشجویان در اعتراض به مصوبه جدید سازمان نظام پزشکی و اعلام آن از طریق سازمان سنجش پزشکی می باشد. مدت مدیدی است که نظام پزشک سالاری سرتاسر کشور را فراگرفته است و حقوق های سرسام آور امتیازات ویژه اعضای نظام پزشکی کشور و به خصوص پزشکان، نفس سایر اقشار جامعه را از آنان گرفته است. این نامه شکواییه و درخواست فرجامی است تنها به یکی از این موارد. روز یکم تیر ماه ۱۳۹۵، دانشجویان علاقه مند به شرکت در کنکورهای ارشد و دکتری PHD وزارت بهداشت با خبری عجیب در سایت سنجش پزشکی کشور مواجهه شدند که در آن، دانشجویانی که پایه آن ها در مقطع كارشناسي ارشد از وزارت بهداشت نبوده و از سایر مراکز علمی کشور از جمله وزارت علوم می باشد را از حق داشتن شماره نظام پزشکی ولو در صورت طی دوره چهار ساله دکتری رشته های مذکور، منع کرده است. آیا این عمل عدالت و اخلاق آن هم در نظامی است که یدک کش نام اسلام است؟
آیا این عمل که ذات آن اقدامات پزشک سالارانه همیشگی وزارت بهداشت و نظام پزشکی کشور است، نیست؟ آیا این عمل، کشیدن خط بطلان و نابود کردن تلاش های چندین ساله دانشجویان جهت آماده سازی برای شرکت در کنکورهای این رشته ها نیست؟ وزارت بهداشت سال هاست که در تصیماتی بدون هیچ توجیه منطقی و علمی اقدام به حذف دانشجویان رشته های مختلف از شرکت در کنکورهای دکتری تخصصی PHD می کند حال آن که این عمل حتی یک بار برای رشته های دکتری حرفه ای گروه علوم پزشکی اجرا نشده است.
حال این روند مسموم با یک اقدام غیرمنطقی و غیر علمی همراه شده است تا وزارت بهداشت و نظام پزشکی دست در دست هم، تدبیر و امید را نابود کرده و به جای آن هرج و مرج های خودسالارانه را به سکو بنشانند.این نامه به شما به عنوان نماینده ما در مجلس شورای اسلامی نگاشته شده است تا با استفاده از اختیارات خود، مانع از اجرای این مصوبه شده و در راستای عدالت اسلامی گام بردارید.امضاکنندگان و نگارندگان این نامه از جناب عالی به عنوان ریاست محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا دارند تا با استفاده از اختیارات خود مانع از انجام و اجرای این مصوبه شده است.

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

لطفا دانشگاهها را تعطیل کنید

لطفا دانشگاهها را تعطیل کنید در همه دنیا به جز سومالی، بخش هایی از سودان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.