-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / research world / حفظ تنوع زیستی با ابزار ویرایش ژنی

حفظ تنوع زیستی با ابزار ویرایش ژنی

مهندسی ژنتیک مرغ‌ها برای تولید نژادهای مختلف

محققان در موسسه رسلین دانشگاه ادینبرو با کمک یک شرکت بیوتکنولوژی در آمریکا، از تکنیک‌های ویرایش ژن برای پرورش مرغ‌های جایگزین استفاده کردند که می‌توانند تخم مرغ‌هایی با تمام اطلاعات ژنتیکی از نژادهای مختلف مرغ‌ها را تولید کنند.

به نقل از گیزمگ، با استفاده از این روش نوین می‌توان نژادهای نادر مرغ را به زودی از انواع کاملا متفاوتی از مرغ‌های دیگر تولید کرد. محققان پیشتر از روش ویرایش ژن و تکنیک‌های انتقال برای ایجاد درختان و حیوانات بزرگتر، درمان بیماری‌ها و موارد دیگر استفاده می‌کردند اما این اولین پرنده در اروپا است که به روش ویرایش ژن به وجود می‌آید.

این تیم از یک ابزار ویرایش ژنی به نام TALEN که شبیه به CRISPR / Cas9 است، برای حذف بخشی از ژن مرغ به نام DDX4 که مربوط به باروری است استفاده کردند. کریسپر(CRISPR) به معنی بریدن و جداکردن ژن معیوب از ترکیب ژنتیکی سلول است. به اعتقاد محققان این پژوهش، این جوجه‌ها اولین گام در حفاظت از نژادهای مرغ نادر به منظور حفظ تنوع زیستی آینده است.

این پژوهش در مجله Development منتشر شده است.

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

الهام گرفتن محققان از تار عنکبوت برای پیوند سلول های پانکراسی جهت مقابله با دیابت نوع یک

الهام گرفتن محققان از تار عنکبوت برای پیوند سلول های پانکراسی جهت مقابله با دیابت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.