-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / توسعه دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور

توسعه دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور

توسعه دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور


وزیر علوم،تحقیقات و فناوری، با اشاره به فعالیت دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشور گفت: هم اکنون ۲۰ دانشگاه تک جنسیتی در کشور ایجاد شده است و این مراکز در حال توسعه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، محمد فرهادی روزسه شنبه در دیدار با مراجع عظام گفت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سه عرصه آموزش عالی، تحقیقات و عرصه فرهنگی اجتماعی، فعالیت می کند. ۲۸۰۰ واحد آموزش عالی در کشور فعال هستند که دانشگاه پیام نور و آزاد بیش از ۱۰۰۰ واحد آموزش عالی را به خود اختصاص داده اند؛ امروزه دانشگاه هایی مثل علمی کاربردی نیز به عرصه های کاربردی علم می پردازند.

وی با بیان اینکه در سه سال اخیر ۱۴ دانشگاه ایران در ردیف دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفته اند،افزود: تا سه سال پیش، ۵ دانشگاه از ایران در ردیف دانشگاه‌های برتر دنیا قرار داشتد.هم اکنون چهار میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند. ۷۶ هزار استاد و هیات علمی در دانشگاه های دولتی و آزاد حضور دارند که از این تعداد ۳۵ هزار نفر در بخش دولتی فعالیت می کنند؛ چرخه دانشگاه و کسب علم و فعالیت به سمت فناوری و نواوری باعث شده است که فعالیت های گسترده ای در این زمینه ایجاد شود.

وزیر علوم و تحقیقات و فناوری اظهارکرد: صدها مواقفت نامه رشد علمی با دانشگاه های مطرح بین المللی امضا شده است و همکاری های علمی گسترده ای نیز در این زمینه انجام شده است.۲۲ هزار دانشجوی غیرایرانی در ایران در حال تحصیل هستند که این ظرفیت عرصه مناسبی برای فعالیت است.

فرهادی در ادامه با تاکید بر اینکه ایران رتبه اول رشد علمی در منطقه را دارا است،گفت:ایران از نظر شتاب و رشد علمی بین چهار کشور اول دنیا قرار دارد و دانشمندان ایرانی جزو برجسته ترین دانشمندان جهان هستند. امروزه ۱۶۷ مرکز رشد در کشور فعالیت دارد و ۳۷ پارک علم و فناوری نیز در کشور مشغول به فعالیت هستند و در تلاش هستند که علم تولید شده وارد بازار تولید شود.امروزه ۴۰۰۰ شرکت دانش بنیان مشغول به فغالیت هستند که ۶۰۰ شرکت در این پارک ها وجود دارد که در سال گذشته ۸۷ میلیون دلار صادرات داشتند. خوشبختانه تسهیلات مناسبی به این شرکت های فنآوری اعطا شده و به دنبال آن هستیم که محصولات مناسبی از دانشگاه ها وارد بازار تولید و کار شود.

وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری در پایان خاطرنشان کرد: ابعاد فرهنگی اجتماعی نیز از دیگر عرصه های فعالیت این وزارت خانه است که در این زمینه می توان به حمایت از فعالیت های قرآنی مجامع دانشگاهی، ترویج سیره اهل بیت(ع) با طرح نهضت رضوی در ۱۶ مرکز دانشگاهی، حمایت از اردوهای راهیان نور، حمایت از تشکل های دانشجویی به خصوص تشکل های فرهنگی اسلامی، حمایت از فعالیت های ضد آسیب زایی اجتماعی، ایجاد شورای پژوهش فناوری انسانی و هنر، ایجاد نشریات و انجمن های علمی در حوزه علوم انسانی و اسلامی و توسعه فرهنگ سازی پژوهش های قرآنی و ایجاد ۳۰ کرسی زبان فارسی در ۵۲ کشور جهان اشاره کرد.

دیدار وزیر علوم با آیت الله صافی گلپایگانی
به گزارش خبرنگار ایسنا، دکتر فرهادی با آیت الله لطف الله صافیگلپایگانی از مراجع عظام تقلید دیدار کرد و در این دیدار گزارش مختصری از فعالیت های وزارت علوم را ارائه نمود.

وزیر علوم پیش از این دیدار، با حجت الاسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله سید علی سیستانی در ایران نیز دیدار کرد.

فرهادی در ادامه سفر خود به قم با حضرات آیات عبدالکریم موسوی اردبیلی، ناصر مکارم شیرازی، حسین وحید خراسانی، عبدالله جوادی آملی و جعفر سبحانی دیدار خواهد کرد.

دیدار با حجت الاسلام و المسلمین علیرضا اعرافی رییس جامعه المصطفی العالمیه و برگزاری نشست هم اندیشی با روسای دانشگاه های قم از دیگر برنامه های سفر وزیر علوم به قم است.

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

لطفا دانشگاهها را تعطیل کنید

لطفا دانشگاهها را تعطیل کنید در همه دنیا به جز سومالی، بخش هایی از سودان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.