خانه / اخبار / تخصیص 200 میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات دانشجویان دکتری

تخصیص 200 میلیارد تومان اعتبار برای تسهیلات دانشجویان دکتری

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از تخصیص حداکثر 200 میلیارد تومان اعتبار با کمک بانک‌ها برای تسهیلات دانشجویان دکتری خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در حال حاضر با چند بانک مانند رفاه، سرمایه، قرض الحسنه مهر ایران، توسعه تعاون و کارآفرین امید در حال مذاکره هستیم تا با یک هم افزایی پولی را که برای وام دانشجویان دکتری ارائه می دهیم، به عنوان سود بانکی یا آورده صندوق حساب کرده و بخشی دیگر را آنها تخصیص دهند واز این طریق بتوانیم حدود 150 تا 200 میلیارد تومان تسهیلات دهیم.

null
وی با بیان اینکه صندوق رفاه دانشجویان حدود 30 میلیارد تومان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی حدود 20 میلیارد تومان وام برای دانشجویان دکتری اختصاص داده است، افزود: این وام فقط برای دانشجویان دولتی روزانه است که به آنها ماهانه بین 600 تا 700 هزارتومان وام ارائه می شود.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تاکید کرد: بعد از فارغ التحصیلی این وام را با یک تنفس یک ساله یا 9 ماهه از دریافت می کنیم.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، وحیداحمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم هم پیش ازاین اعلام کرده بود که مبلغ این وام برای دانشجویان دکتری با پروژه های عادی، ماهانه 500 هزار تومان و برای دانشجویان با طرح و پروژه کاربردی 600 هزار تومان ماهانه بوده که تصمیم گیری ها بر این شد در سال جاری افزایش وام حداکثر تا 30 درصد باشد و به تمام دانشجویان هم تعلق گیرد.

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

استفاده از نانوربات‌ها برای از بین بردن تومور در موش‌ها

پژوهشگران، از نانوربات‌ها برای درمان برخی از انواع سرطان در موش‌ها استفاه کردند. به نقل از انگجت، روش‌های کنونی مبارزه با تومورهای بدخیم، به شدت محدود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *