-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / اخبار / افزایش اعتبارات پژوهشی در لایحه بودجه سال ۹۵ / ورود وزارت علوم با ۴ پروژه کلان در اقتصاد مقاومتی

افزایش اعتبارات پژوهشی در لایحه بودجه سال ۹۵ / ورود وزارت علوم با ۴ پروژه کلان در اقتصاد مقاومتی

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از پروژه های کلان وزارت علوم در حوزه اقتصاد مقاوتی و جزئیات جدول شماره ۱۴ که برای افزایش اعتبارات پژوهشی در نظر گرفته شده، خبر داد.
null
وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان درباره جدول شماره ۱۴ در لایحه بودجه بیان کرد: دولت در لایحه بودجه امسال جدولی با عنوان جدول شماره ۱۴ تصویب کرده که برای افزایش اعتبارات پژوهشی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: چون سهم اعتبارات پژوهشی از تولیدات ناخالص ملی کمتر از نیم‌درصد است، دولت برای اینکه براساس سیاست‌های کلان خود، این درصد را افزایش دهد و به حداقل یک درصد برساند، جدول ۱۴ را اضافه کرده است.

احمدی گفت: براساس این جدول حدود هفت هزار میلیارد تومان از محل تجمیع سایر اعتبارات و جابجایی اعتبارات دولت در حوزه پژوهش خرج می‌شود. بنابراین می‌توان گفت جدول ۱۴ شامل مجموعه‌ای از اعتبارات است که دولت در نظر گرفته تا بتواند سهم اعتبارات پژوهشی را از ۴۷صدم‌ درصد به یک درصد برساند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم همچنین با اشاره به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی این وزارت‌خانه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره کرد و یادآور شد: از جانب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پروژه‌های اقتصاد مقاومتی به ستاد مربوطه تقدیم شده است.

احمدی درباره این برنامه‌ها اظهار داشت: در این زمینه چهار پروژه کلان بازنگری و اصلاح آموزش عالی کشور برای کارآفرینی و ایجاد دانشگاه کارآفرین؛ طراحی و پیاده‌سازی آمایش آموزش عالی و پژوهش کشور برای ماموریت‌گرا کردن فعالیت موسسات آموزشی؛ تبدیل پنج دانشگاه برتر کشور به تراز بین‌المللی (یعنی قرار گرفتن در بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا) و طراحی الگوی تغییر و ارتقای نقش دانشگاه‌ها در حل مشکلات کلان دستگاهی و بنگاه‌های اقتصادی کشور را مشخص کرده‌ایم.

منبع

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

لطفا دانشگاهها را تعطیل کنید

لطفا دانشگاهها را تعطیل کنید در همه دنیا به جز سومالی، بخش هایی از سودان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.