-------------------------------------------------- --------------------------------------------------------- My title page contents Your SEO optimized title page contents
خانه / دسته‌بندی نشده / ارتباط قوی بین ضربه مغزی و بروز آلزایمر

ارتباط قوی بین ضربه مغزی و بروز آلزایمر

ارتباط ضربه مغزی و بروز آلزایمر

یافته‌های محققان دانشگاه بوستون آمریکا نشان می‌دهد ارتباط بین ضربه مغزی و بروز آلزایمر از آنچه که قبلا تصور می‌شد بسیار بیشتر است.

به نقل از یو.هرالد، محققان دانشکده علوم پزشکی دانشگاه بوستون بیش از ۱۶۰ سرباز ارتش آمریکا را که در جنگ‌های عراق و افغانستان حضور داشتند، مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که ضربه مغزی می‌تواند به گونه‌ای سبب کاهش فعالیت‌های مغزی شود که منجر به آلزایمر خواهد شد. این موضوع بین افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به آلزایمر هستند تاثیر بیشتری دارد. تعدادی از این سربازان حداقل یک بار ضربه مغزی شده بودند و برخی نیز دچار این حادثه نشده بودند.

محققان در این پروژه تحقیقاتی از مغز داوطلبان MRI گرفتند تا ضخامت غشای مغز آنها را اندازه بگیرند. این بخش از مغز به همراه هفت بخش دیگر مختص کنترل، اولین بخش‌هایی هستند که در زمان بروز آلزایمر تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

دکتر جاسمیت هایس یکی از مدیران این پروژه گفت: این مطالعه صرفا به ارتباط ضربه مغزی و آلزایمر نمی‌پردازد و ما فاکتورهلای ژنتیکی و ارثی را نیز مد نظر داریم.

وی افزود: نکته جالب توجه در نتایج تحقیق این است که فعالیت‌های غیرطبیعی مغز بیشتر در افراد جوان‌تر مشاهده می‌شود. در این پروژه میانگین سن شرکت‌کنندگان ۳۲ سال بوده است.

هایس خاطرنشان کرد: اکثر مطالعات تحقیقاتی زمانی انجام می‌شود که آلزایمر تا حد زیادی پیشرفت کرده است و در آن زمان یافتن فاکتورهایی برای جلوگیری از بروز بیماری تقریبا غیرممکن است. در حالیکه برنامه تحقیقاتی ما حالت پیشگیرانه دارد تا بتوان از ابتلای فرد به آلزایمر در آینده جلوگیری کنیم.

منبع

درباره ی salman varmaghani

همچنین ببینید

استخدام های آزمایشگاه ، زیست شناسی و شیمی روز۱۲ شهریور ماه/ ریسرچ لب

استخدام های آزمایشگاه ، زیست شناسی و شیمی روز۱۲ شهریور ماه/ ریسرچ لب استخدام آزمایشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.